Записатись на прийом

info.kinderlab@gmail.com     044-574-93-36

Агресивна дитина! Реакція батьків!

Агресивна дитина! Реакція батьків!

Ще вчора ваша дитина посміхалася та раділа життю, а сьогодні розкидає іграшки, б’ється та поводиться дуже агресивно. У вас виникає багато питань : “Чому?”,”Що трапилося?”,”У чому причина такої поведінки?”

Пояснює невролог нашої клініки Макарова Оксана Вадимівна.

Причина такої різкої зміни в поведінці вашого сонечка, скільки б років йому не було, може бути через перенавантаження нервової системи. Від народження організм дитини постійно перебуває під навантаженням процесу зростання та розвитку, тому нервова система дуже легко може виснажуватися.

Додатково виснажити дитину може наступне:

 • відсутність або порушення режиму дня, особливо вкладання на нічний сон;
 • дитина витрачає багато часу протягом дня перед телевізором або за гаджетами;
 • перенесене соматичне захворювання;
 • перевантаження через навчання ( шкільного, домашнього то що.);
 • перевантаження від занадто насиченого фізичного виховання дитини ( багато тренувань, особливо, якщо дитині не дуже подобається то, чим вона займається);
 • неспокійне психологічне оточення навколо дитини ( сім’я , садочок, школа).

Що робити?:

 1. Проаналізуйте режим вашої дитини, якщо потрібно скорегуйте. Зменшить розумове або фізичне навантаження. Більш чітко дотримуйтеся вкладання на нічний сон.
 2. Обмежте перегляд телевізору та гру на гаджетах . Якщо маєте можливість, то на де який час взагалі приберіть іх з життя дитини. Контролюйте, що дитина дивиться.
 3. Якщо причиною виснаження стало перенесене соматичне захворювання, зверніться до педіатра або невролога, який оглянувши дитину може призначити вітаміни групи В, магній або заспокійливу терапію.
 4. Зверніться до психолога, який допоможе вам визначитися, чи не має ваша дитина психологічних проблем, через які вона стала агресивною у поведінці.

Чого не слід робити:

 1.  Бути агресивним у відповідь на поведінку вашої дитини.
 2. Давати заспокійливі ліки без призначення лікаря “про всяк випадок” або спираючись на ”дитині моєї подруги порадили, її допомогло”.

 

Leave a Comment

Name*

Email* (never published)

Website