Записатись на прийом

info.kinderlab@gmail.com     044-574-93-36

 Обережно кліщі! 

 Обережно кліщі! 

Так-так, вони вже активно почали з’являтися на люди.

Нарешті стало тепло. Нарешті виглянуло сонечко. Нарешті можна довго гуляти в парку або лісі. Здається все чудово, але не потрібно забувати про небезпеку, яку ховають у собі дерева та кущі. Це кліщі.

У березні розпочинається сезон активності іксодових кліщів. Зазвичай, він триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпень-вересень. Кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду.

Як вберегтися від укусів кліщів?

  • Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, що повзають. Голову слід покривати головним убором.
  • Під час прогулянки, по-можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години, та обов’язково вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
  • Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для відпочинку.
  • Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.
  • Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.
  • Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів — репеленти. Препарати слід наносити відповідно до інструкції по їх застосуванню. Придбати його, бажано, в аптеці.

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, якомога швидше. У кожному районі області цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Leave a Comment

Name*

Email* (never published)

Website